Kudy z nudy

V okolí našeho hotelu je spousta aktivit a věříme že si vyberete.

Rožnov pod Radhoštěm

www.roznov.cz

GPS: 49.458528N, 18.143020E

Zobrazit na mapě

Rožnov pod Radhoštěm, kdysi dávno dřevěné městečko rozkládající se na obou stranách řeky Bečvy, dnes moderní, turistické, obchodní a průmyslové centrum.

Procházejte se po místech, kde se promenádovali lázenští hosté před desítkami let v době, kdy se v Rožnově pod Radhoštěm nacházely klimatické lázně. V městském parku – tehdejší lázeňské kolonádě se procházeli významné osobnosti jako například zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud, či zakladatel genetiky Georg Mendel. V době největšího rozkvětu na počátku 20. století zde přijížděli hosté téměř z celého světa. Léčili se zde s nemocí dýchacího ústrojí, plic a také srdce metodou vodoléčby, terénními vycházkami, žinčicí a také elektroléčbou.

Po roce 1945 zažilo město další rozmach v podobě průmyslu, kdy v souvislosti s výstavbou průmyslového podniku Tesla žilo v Rožnově přes 20 tisíc obyvatel a město bylo významným centrem tkalcovství a pletařství v čele s podnikem LOANA.

Dnes je město proslaveno především Valašským muzeem v přírodě, které se skládá ze tří, hojně navštěvovaných částí – největší z nich je Valašská dědina, nejstarší Dřevěné městečko a nejmladší Mlýnská dolina. Celé muzeum je tak komplexem dřevěných lidových staveb přenesených z Valašského regionu právě do Rožnova pod Radhoštěm.

Svou polohou je město Rožnov předurčeno pro sport a rekreaci. Návštěvníci mohou využít stovky turistických značených tras a to ve všech ročních obdobích.

Nedaleko Valašského muzea se nachází Jurkovičova rozhledna. Stojí na Karlově kopci (též Petřekovy stráně), kam se dostanete z hlavního parkoviště Valašského muzea příjemnou lesní stezkou. Jedná se o unikátní stavbu navrženou Dušanem Sámo Jurkovičem z kamene a několika druhu dřeva – buku, smrku a jedle.

Radhošť, Pustevny

Od hotelu se vydáte na nedalekou autobusovou zastávku U Eroplánu, odtud autobusem vyjedete na Pustevny, (zde můžete také autem, doporučujeme brzy ráno) odtamtud už pěšky po hřebeni až na Radhošť. Pro pěší výlet se vydáte z Rožnova po červené turistické značce z výchozího bodu čerpaní stanice Benzina (U Eroplánu) či od Rožnovského kempu.

Velký Javorník

Od hotelu se vydáte přes nedaleké „Rybníčky“ směrem na Dolní Paseky, po 3 km dojdete k zákazu vjezdu vozidel a budete pokračovat 6 kilometrů po značené trase až na vrchol.

Jurkovičova rozhledna

Nejkratší z těchto výletů zahajte určitě už u hotelu Relax, kdy sejdete kopec, překročíte hlavní cestu a řeku Bečvu. Výchozím místem pro rozhlednu je hlavní velké parkoviště pro Valašské muzeum, odtud je to nahoru jen pár minut.

Hospoda na Dílech

Krásná procházka od hotelu přes centrum města trvá asi 2 hodiny a začíná u rožnovského náměstí na kamenném mostu vedoucím směrem do Valašské Bystřice. Od mostu stačí napojit se na červenou turistickou trasu.

Chata Mír

Chata Mír je první příjemnou zastávkou při výletu pěšky na Radhošť. Výchozí bod je tedy stejný – nad Rožnovským kempem se napojíte na značenou lesní stezku, příjemná cesta je také z centra nedaleké Dolní Bečvy.

Soláň

Zde doporučujeme se vypravit na vrchol Soláně buď svým autem, nebo autobusem. Cesta pěšky vzhůru či dolů není příliš vhodná z důvodu frekventovaného tahu. Na vrcholu Soláně můžete navštívit překrásnou Zvonici a celý tento hřeben je ideálním místem pro turistiku, lyžování, cyklistiku ale také odpočinek. Z vrcholu jsou překrásné výhledy na Javorníky, Moravskoslezské Beskydy a při dobré viditelnosti také na Slovensko.

Velké Karlovice

Velké Karlovice jsou typickou valašskou obcí, kde můžete dodnes vidět na krásných stráních zachovalé pastviny se stády ovcí, stavení v horách, kde se ještě dnes hospodaří, louky se vzácnými rostlinami a mnoho dalšího. Nejlepší je určitě vydat se do Karlovic autem, či autobusem. Karlovice patří svou rozlohou mezi největší české obce, takže váš výlet bude určitě na celý den!

MTB Beskydy

Z Horní Bečvy do Valašského Meziříčí

Celková délka úseku je 30,8 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 545 metrů, cíl je na kótě 291 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 254 metrů, úhrnné stoupání je 229 m, úhrnné klesání je 483 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úseky z Valašského Meziříčí do Rožnova a z Rožnova do Dolní Bečvy (celkem cca 21 km) jsou vhodné i na jízdu na kolečkových bruslích.

Z Horní Bečvy do Prostřední vede stezka podél hlavní cesty. Jakmile se ale odpojí, začne být projížďka zajímavější. Vede údolím s výhledem na hřebeny Beskyd. Cestu stíní vysoké stromy, a tak i v létě je projížďka příjemná. I v Rožnově je stezka vedena mimo hlavní ruch města, po nábřeží Bečvy. Za zastávku určitě stojí Rožnovský skanzen, jehož vstup najdete v parku, který lemuje stezku. Krajina za Rožnovem už začíná ztrácet beskydskou malebnost. Údolí se rozšiřuje a porost okolo Bečvy začíná nabývat charakteru lužních lesů. Stromy stíní stezku a v letním žáru je i tady projížďka příjemná. Tento úsek trasy končí ve Valašském Meziříčí, které nabízí mnoho příležitostí k zastavení a k občerstvení.

Z Velkých Karlovic do Valašského Meziříčí

Celková délka úseku je 56,8 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 650 metrů, cíl je na kótě 291 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 359 metrů, úhrnné stoupání je 421 m, úhrnné klesání je 780 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek ze Vsetína do Velkých Karlovic (cca 30 km) je vhodný i na jízdu na kolečkových bruslích. Cesta začíná nad Velkými Karlovicemi a vede cyklisty po stezce s novým a rovným povrchem. Obklopují ji horské hřebeny a lesy. Mezi Karolinkou a Novým Hrozenkovem láká zvláště v letních dnech vodní nádrž Balaton s občerstvením. Trasa dovoluje cyklistům kochat se okolní přírodou, protože je příjemně z kopce. Beskydská krajina okouzlí malebnými staveními a pasoucími se ovcemi. Ve Vsetíně se lze občerstvit a načerpat síly na poslední úsek stezky. Stezka kopíruje tok Vsetínské Bečvy jen s malými odchylkami až k soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy.

Z Valašského Meziříčí do Tovačova

Celková délka úseku je 65 km. Trasa začíná v nadmořské výšce 291 metrů, cíl je na kótě 194 metrů nad mořem. Celkové převýšení je tedy 97 metrů, úhrnné stoupání je 341 m, úhrnné klesání je 438 m. Většina celkové trasy je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy. Úsek z Přerova až do Hranic (26 km) je prakticky celý vhodný na jízdu na kolečkových bruslích. Upozorňujeme ale na dlouhodobou uzavírku stezky mezi Grymovem a Oldřichovem. Objížďka je náležitě vyznačena.

Z Valašského Meziříčí je stezka až do Teplic nad Bečvou vedena po normálních, byť velmi málo frekventovaných cestách. V Teplicích nad Bečvou je možné se osvěžit u lázeňského pramene a po cyklostezce pokračovat až do Přerova. Krajina je už rovinatá, údolí jsou široká a tok řeky pomalejší. Pohodovou jízdu je možné přerušit v Týně nad Bečvou, odkud je už jen kousek na Hrad Helfštýn. Kdo se nechce zdržovat, může pozorovat hrad aspoň ze sedla kola. Helfštýn se tyčí na zalesněném svahu, který lemuje okraj Moravské brány a nedá se přehlédnout. V letních dnech zve k okoupání pískovna Jadran, která leží těsně u stezky hned za Lipníkem nad Bečvou. Stezka dále pokračuje do Přerova a provede cyklisty okolo Velké laguny a nádherného Parku Michalov, který stojí za zastávku. Stezka končí v Tovačově, kde se napojuje na Moravskou stezku. Nadšení cyklisté tak mohou pokračovat směrem na Olomouc nebo Kroměříž.

Kavárna

Kavárna v Atriu vytváří prostor pro společenské a kulturní akce včetně promítání filmů.

Volejbal

Připravujeme pro vás beach volejbalové hřiště, které je momentálně ve výstavbě.

Tenisový kurt

Tenisový kurt s antukovým povrchem leží přímo u hotelu.

Minigolf

V klidném prostředí před hotelem je připraveno venkovní minigolfové hřiště.

Přijďte se pobavit hrou vhodnou pro děti, začátečníky i pokročilé.

Prostor 15ti hracích polí dává možnost i skupinové hře.

Art relax centrum

Připravujeme další rozměr služeb multifunkčního areálu Relax, které budou zahrnovat galerie, výstavy a přednáškové sály, kulturní akce a mnohem víc.

Kongresové centrum

  • šest jednacích místností s denním světlem o celkové rozloze 450 m²
  • prostory vhodné jak pro velké akce, firemní jednání a semináře, tak i pro soukromé setkání a oslavy
  • kompletní cateringové služby s profesionálním přístupem

Spa relax centrum

Relaxační centrum nabízí krytý plavecký bazén s vyhřívanou vodou, saunu, masáže, vodoléčbu a elektroléčbu.

Je možné si vybrat z velké škály procedur.

Hotel Relax

Hotel Relax  disponuje 85 dvojlůžkovými pokoji (některé s možností přistýlky) a třemi apartmány s oddělenou obývací částí od ložnice.

Celková kapacita nabízí ubytování až pro 200 osob.

Dvojlůžkové pokoje jsou ve dvou variantách, s manželským lůžkem, nebo oddělenými postelemi.

Apartmá nabízí ubytování pro 4 osoby celkem.

Na každém z pěti pater se nachází dva propojené dvojlůžkové pokoje dveřmi, jež jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi, nebo skupinky přátel. Můžete zůstat spolu a zároveň mít soukromí.

Veškeré pokoje mají svůj balkón s krásným výhledem na okolní přírodu, svou koupelnu se sprchou a toaletou, televizí, telefonem s přímou volbou a samozřejmě signál pro wifi připojení zdarma.

Ceník ubytování – ceny ubytování včetně snídaně

Vybavení pokojů: sprcha, WC, TV-sat, balkon.
Ubytovaní hosté mohou zdarma využívat hotelový bazén, připojení k internetu a parkoviště.

Poplatky

Další služby

Telefon: 571 648 105, e-mail: info@hotelrelax.cz